OTWARTY DOSTĘP

Otwarta nauka - informacje o ruchu otwartej nauki w Polsce i na świecie oraz o projektach otwartej nauki realizowanych w ICM UW. Serwis m.in. prezentuje założenia i cele ruchu otwartej nauki, promuje jego najważniejsze idee, rekomenduje narzędzia ułatwiające działania w tym obszarze, wskazuje na rozwiązania, przedstawia instytucje i osoby aktywnie działające na rzecz otwartości w nauce, odpowiada na pytania i służy radą w zakresie otwartych modeli.
Serwis prowadzony jest w Centrum Otwartej Nauki (CeON) – ośrodku mającym na celu kompleksowe wspieranie przedsięwzięć na rzecz otwartej nauki w Polsce, działającym w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Wolne licencje w nauce. Instrukcja - publikacja wyjaśniająca m.in. podstawy prawa autorskiego i licencji Creative Commons, zawierająca instrukcje jak czytać umowy wydawnicze i na co zwracać uwagę, aby zapewnić jak najszerszy dostęp do własnej publikacji naukowej.

Otwarty dostęp do publikacji naukowych. Kwestie prawne - książka aut. Krzysztofa Siewicza poświęcona kwestiom prawnym związanym z otwartym dostępem.

Strona MNiSW poświęcona kwestii otwartego dostępu do publikacji naukowych

ost. akt. 20.06.2017

56961 odsłon od 19.04.2016
Projekt i wykonanie: Joanna Marszalec